Tynki zewnętrzne

Tynki zewnętrzne

Tynki zewnetrzne

Tynki zewnętrzne można podzielić na przykład na tradycyjne. Opierają się one na grubości między dwa a trzy centymetry. Nie mają one jakichś wysokich właściwości, którymi by się mogły odróżniać. Są stosunkowo tanie, a ich surowcami składowymi są cement oraz wapno.jazdy doszkalające trójmiasto Idealnie nadają się do wykończenia powierzchni mineralnych.

Dobrze sprawdzają się na ścianach betonowych, na powierzchniach murowanych. Wykonywane są poprzez rozrobienie z wodą. Są albo cementowe albo cementowo-wapienne. Tynki cementowo-wapienne odznaczają się jako idealna forma wykończenia elewacji. Są one http://pirox.pl dobre do ścian zewnętrznych. Jeszcze jakiś czas temu budowlańcy robili je samodzielnie, korzystając do ich wyrabiania z betoniarek. Obecnie są kupowane już gotowe mieszanki, jakie są fabrycznie przygotowywane.

Są przede wszystkim układane dwuwarstwowo. Ich struktura jest nieco chropowata. Jeżeli mowa o tynkach cementowych natomiast, to w nich nie ma żadnych innych dodatków a jedynym spoiwem okazuje się być cement. Są one wodoszczelne, a wszystko dlatego, że brakuje w nich wapna. Mają sporą odporność na zarysowania, uszkodzenia. Problemem jest jednakże to, że są słabiej urabialne a w konsekwencji mają bardziej chropowatą powierzchnię. Kolejna grupa tynków, o jakich podczas charakterystyki tynków zewnętrznych nie można zapomnieć, to tynki podkładowe bądź wygładzające. I tak te pierwsze są podzielone odpowiednio na cementowe oraz cementowo-wapienne. Są one idealne do tynkowania murów ceglanych, jakie mają duże spoiny. Z kolei te drugie spisują się wtedy, kiedy chodzi o poprawienie przyczepności tynku.

Maja mniejszą chłonność. Tynki wygładzające natomiast są drobnoziarniste, także cementowo-wapienne.

salon kosmetyczny gocław