Typy elewacji

Typy elewacji

Typy elewacji

Istnieje na przykład rodzaj elewacji zrobionej z cegły klinkierowej. Jest to rodzaj ścian zrobionych trójwarstwowo, z cegły klinkierowej. Jeżeli mowa o wymiarach tej elewacji to jest to jakieś dwanaście centymetrów. Dzięki takiej warstwie i solidnemu wykonaniu, z elewacji tego typu można byłoby korzystać przez nawet kilkadziesiąt lat.zabiegi na ciało poznań Jest to powierzchnia odporna na rozmaite uszkodzenia mechaniczne. Prezentuje się wyjątkowo elegancko i szlachetnie, nawet pomimo ciągłego upływu czasu.

Musimy też wspomnieć o tynkach cienkowarstwowych, jakie także na elewację nadają się znakomicie. W tym zakresie wskazane są albo wełna mineralna, albo styropian. Cechują je wytrzymałość, ale nie są one aż tak wytrzymałe jak przykładowo tynki wyżej wspomniane czyli klinkierowe. Da się je dość łatwo naprawić, zawsze kiedy dojdzie do ukruszenia, pęknięcia. Jeszcze jeden rodzaj tynków to tynki cementowo-wapienne.

Są one stosowane przede wszystkim na jednowarstwowych ścianach. Są po to, aby zwiększyć odporność. Nie jest to aż tak duża wytrzymałość, jak przykładowo przy tynkach wyżej wspomnianych klinkierowych, ale i tak warto w nie zainwestować. Są tańsze niż wszystkie inne wyżej wspomniane rozwiązania. O długotrwałości przesądza tu przede wszystkim solidność wykonania. Jest to nowoczesny tynk, który jest cienkowarstwowy.